37-letni mieszkaniec Puław oskarżony o znęcanie się nad rodzicami i grożenie śmiercią znajomej

37-letni mieszkaniec Puław oskarżony o znęcanie się nad rodzicami i grożenie śmiercią znajomej

Mieszkaniec Puław, który ma 37 lat, stoi przed sądem za znęcanie się nad swoimi rodzicami i kradzież matki, co może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo stawia mu się zarzuty grożenia śmiercią jednej z jego bliskich znajomych.

37-latek został aresztowany na wniosek lokalnych policjantów za podejrzenie psychicznego i fizycznego maltretowania swoich rodziców, grożenia śmiercią przyjaciółce oraz użycia karty płatniczej matki do nielegalnego dostępu do jej konta bankowego i dwukrotnego wyjęcia z niego pieniędzy. Te informacje przekazała Ewa Rejn-Kozak, komisarz Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Matka sprawcy była tą, która zgłosiła policji o agresywnym zachowaniu syna wobec siebie i męża. Zeznania te były potwierdzone przez świadków przesłuchanych w tej sprawie. Po zatrzymaniu, mężczyzna został przeniesiony do aresztu policyjnego.

Jak dodała komisarz Rejn-Kozak – „Policjanci podczas dochodzenia ustalili, że przez wiele miesięcy, 37-latek był surowy wobec swoich rodziców, stosując przemoc zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Pod wpływem alkoholu obrażał ich, poniżał, szarpał i popychał, a także uderzał ich w głowę. W związku z tym, policja uruchomiła procedurę „Niebieska Karta”, która ma na celu zwalczanie przemocy domowej”.