Osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu, zatrzymane na terenie powiatu puławskiego

Osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu, zatrzymane na terenie powiatu puławskiego

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości rozpatrzą sprawy osób, które zostały zatrzymane za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości na drogach powiatu puławskiego w ostatni weekend. Wśród zatrzymanych znajdują się osoby, które podjęły nieodpowiedzialne decyzje o prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu, takie jak rowerzysta z zawartością 2,5 promila alkoholu w organizmie, który utracił kontrolę nad swoim jednośladem, doznając poważnych obrażeń, oraz kierowca Opla, który uszkodził latarnię i skończył swój rajd na dnie rowu. Apelujemy o rozważność i odpowiedzialność na drodze!

Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze policji z Puław interweniowali kilkakrotnie w sytuacjach związanych z pijanymi kierowcami. Każdy z tych przypadków zostanie rozpatrzony przez sąd, gdzie nieodpowiedzialni użytkownicy dróg poniosą konsekwencje swojego nierozsądnego postępowania.

W sobotę w miejscowości Skowieszynek stróże prawa z komisariatu w Kazimierzu Dolnym zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej młodego mężczyznę, kierującego Audi. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny prowadził pojazd mając 1,6 promila alkoholu we krwi. Na miejscu zostało mu odebrane prawo jazdy.

Natomiast w Klementowicach, dzięki interwencji spostrzegawczego świadka, policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę Opla. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli samochód znajdujący się w rowie oraz jego 19-letniego kierowcę z gminy Kurów. Okazało się, że młody mężczyzna prowadził samochód mając 1,7 promila alkoholu we krwi. Jak sam przyznał, przez swoje niedopasowanie prędkości do stanu własnego organizmu, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w latarnię, po czym wpadł do rowu. Skutkiem tego zdarzenia było zabranie mu prawa jazdy i przebywanie w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym i spowodowania kolizji drogowej.