Powiat puławski: mężczyzna skazany za gwałt małoletniej

Powiat puławski: mężczyzna skazany za gwałt małoletniej

77-latek, który dopuścił się brutalnego gwałtu na osobie małoletniej w powiecie puławskim został skazany na 8 lat pozbawienia wolności. Wszystko trwało od lata 2015 do jesieni 2016, ale dopiero w 2019 sprawa trafiła na policję.

Przez rok zmuszał dziewczynę do obcowania płciowego

Bił po twarzy, podduszał, groził spaleniem domu oraz śmierciom dziewczyny i jej rodziny. Raz przystawił jej nawet nóż do szyi. Wszystko po to, aby zmusić ją do obcowania płciowego i zachowania wszystkiego w tajemnicy. 77-letniego Stanisława P. w 2019 roku oskarżono o brutalny gwałt na osobie poniżej 15. roku życia. Wszystko trwało ponad rok, od lata 2015 roku do kolejnej jesieni.

Mężczyznę skazano na osiem lat pozbawienia wolności

Sprawa sądowa toczyła się za zamkniętymi drzwiami, dla dobra pokrzywdzonej. W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok, który skazał mężczyznę na osiem lat pozbawienia wolności oraz wydał zakaz kontaktowania się z ofiarą i zbliżania się do niej na mniej niż 100 metrów przez 10 lat. Maksymalny wymiar kary za gwałt wynosi 12 lat. Jednak sąd wziął po uwagę okoliczności łagodzące takie jak niekaralność oraz ograniczoną zdolność rozumienia swoich czynów przez mężczyznę w momencie dopuszczenia się przestępstwa. Mimo tego, oskarżony nie jest osobą chorą psychicznie, dlatego może ponieść karę.