Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na plenerowe seanse kinowe w ramach WeekendLove Puławy

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na plenerowe seanse kinowe w ramach WeekendLove Puławy

Na parkingu przy ul. Mościckiego, należącym do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w dniach 21 i 22 czerwca planowane są kolejne pokazy filmów na świeżym powietrzu. To wydarzenie jest skierowane do miłośników kina, którzy posiadają samochód i pragną doświadczyć nieco innej formy seansu filmowego. Koncepcja ta jest częścią szeregów miejskich aktywności zatytułowanych jako WeekendLove Puławy.

Zazwyczaj kina samochodowe kojarzymy z Ameryką lat 60-tych XX wieku, gdzie takich miejsc była prawie pięć tysięcy. Wielokrotnie były one tłem dla znanych produkcji filmowych, takich jak „Twister”, „Christine”, „Powrót do przyszłości III” czy popularnej kreskówki „Flinstoneowie”. Motyw kina samochodowego pojawiał się również w licznych teledyskach, np. „Along Comes Mary” zespołu Bloodhound Gang.

W Polsce pierwszy tego typu obiekt kinowy rozpoczął działalność na warszawskim Żeraniu w 1994 roku. Głównymi produkcjami wyświetlanymi wówczas były „Cztery wesela i pogrzeb” oraz trzecia odsłona „Gliniarza z Beverly Hills”. Od tamtego momentu liczba kin samochodowych na terenie naszego kraju dynamicznie wzrosła, przekształcając się w ważny element letniej oferty kulturalnej wielu polskich miast. Puławy to jedno z miejsc, które regularnie oferują tego typu wydarzenia.

Planowane na 21 i 22 czerwca pokazy filmów na parkingu technoparku w Puławach, zaczynają się o godzinie 21. Wstęp na seanse jest bezpłatny, jednak uczestnictwo jest możliwe wyłącznie dla osób posiadających samochody osobowe.