Puławy częścią Ogólnopolskiego Sprzątania Lasów

Puławy częścią Ogólnopolskiego Sprzątania Lasów

Jak zapewne sporej części osób wiadomo, Prezydent Andrzej Duda zainaugurował ogólnopolską akcję sprzątania lasów. Jest to niezwykle ważna inicjatywa i co by nie mówić, chodzi o inicjatywę, do której Puławy musiały się przyłączyć.

Ciężka praca

Niektórzy mogą powiedzieć, że od wielu lat mamy akcje edukacyjne dotyczące tego, że śmiecenie jest złe. To oczywiście prawda, ale trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest efekt? Na pewno mowa o temacie, w przypadku którego można dyskutować.

Przez działania miasta należy rozumieć funkcjonowanie Nadleśnictwa Puławy i Stowarzyszenia Przeszłość Przyszłości. Krótko mówiąc, chodzi o zaangażowanie puławskiej młodzieży. Wypada też podkreślić, że w akcji wzięło udział naprawdę wiele osób.

Duży problem

Dobrze też zdawać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z problemem, który nie jest błahostką. Wystarczy spojrzeć na sytuację pod kątem finansowym – Lasy Państwowe rokrocznie wydają miliony złotych. Jeśli dbałość o ziemię nie wszystkich przekonuje, to może przekonają pieniądze? Można też dodać troskę o zwierzęta – pozostawione odpadki mogą okazać się dla nich niebezpieczne.