Rekonstrukcja wypadku drogowego: zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Lubelska/Norwida w Puławach

Rekonstrukcja wypadku drogowego: zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Lubelska/Norwida w Puławach

W poprzednim dniu, na skrzyżowaniu dwóch ulic – Lubelskiej i Norwida, w mieście Puławy, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych, jednym z nich był marki Seat, a drugim Peugeot. Kierująca pojazdem marki Seat, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie przestrzegała zasad ruchu drogowego i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Peugeotem. Na szczęście obydwie kobiety, które prowadziły te pojazdy były trzeźwe i nie doznały poważnych obrażeń. Za swój błąd kierująca Seatem została ukarana mandatem.

Ścisłe szczegóły zdarzenia są następujące: miało ono miejsce w poniedziałek, 17 czerwca, około godziny 16:00. Kobieta prowadząca samochód marki Seat jechała od strony centrum miasta Puławy. Podczas próby skrętu w lewo na skrzyżowaniu ulic Lubelska i Norwida, nie zastosowała się do przepisów ruchu drogowego i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 33-letniej mieszkance Puław, jadącej Peugeotem od strony Lublina.

Kolizja doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. Kierująca Peugeotem po wypadku została przewieziona do szpitala, ale po przeprowadzeniu badań mogła opuścić placówkę medyczną. Nie stwierdzono u niej poważnych obrażeń. Zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję drogową. Sprawcą tego incydentu była 26-letnia kobieta z Puław, prowadząca samochód marki Seat. Za swoje zachowanie została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności na drodze.