Sportowe starcie na szczycie: Industria Kielce kontra Azoty Puławy

Sportowe starcie na szczycie: Industria Kielce kontra Azoty Puławy

Podczas 7. rundy Orlen Superligi, kielecka drużyna piłki ręcznej Industria Kielce podejmie na własnym terenie zespół Azoty Puławy. Talant Dujszebajew, trener kielczan, cieszy się z pełnej puli punktowej swojej drużyny, która obecnie jest liderem ligi. Z drugiej strony, puławianie z dwoma przegranymi meczami na swoim koncie, plasują się na czwartym miejscu w tabeli.

Faworytem zbliżającej się niedzielnej rywalizacji są bez wątpienia gracze z Kielc. Jednak Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzowskiej drużyny, wyraźnie podkreślił, iż Azoty Puławy są zespołem nieprzewidywalnym.

– Występują z różnym obliczem w tym sezonie – mówił. – Potrafią zawalczyć o zwycięstwo do ostatnich chwil meczu z Orlenem Wisłą Płock, a następnie przegrać w rzutach karnych w Opolu. Pozbywają się punktów w niewytłumaczalny sposób. Nowy szkoleniowiec zdaje się potrzebować więcej czasu na wprowadzenie do drużyny swojej strategii gry. Moje przypuszczenia co do ich niestabilności formy wydają się wywodzić właśnie stąd. Nie można jednak bagatelizować tej drużyny, ponieważ to są gracze dążący do powrotu na podium i walki o najbardziej prestiżowe tytuły. Sytuacja zdrowotna Michała Jureckiego jest nam nieznana. Jego ewentualny brak może stanowić istotne osłabienie dla Azotów – zakończył Krzysztof Lijewski.