„Biblioteka przyjazna dzieciom”

„Biblioteka przyjazna dzieciom”

Czytanie książek rozwija kreatywność i wyobraźnię – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niemniej jednak zainteresowanie książkami to coś, co nie przedstawia się właściwie. O co chodzi?

Trzeba działać!

Oczywiście niełatwo mówić o konkretach – jesteśmy różni i co za tym idzie, różnie reagujemy. Można też powiedzieć, że jest to coś, co dotyczy ludzi bez względu na wiek. Nie ma również co ukrywać, że kiedy dziecko nabierze złych nawyków, trudno się później zmienić.

Cokolwiek by się nie działo, musimy pamiętać o tym, że trzeba coś zmienić – nic nie dzieje się bez powodu. Doskonale wiedzą o tym autorzy bloga „Przystanek Rodzinka”. Osoby te tworzą mapę i oznaczają na niej niektóre czytelnie – chodzi o czytelnie, które można określić najlepszymi dla dzieci (konieczne jest spełnienie jednego z ustalonych warunków). Wszystko odbywa się w ramach akcji „Biblioteka przyjazna dzieciom”.

Warto też pamiętać o tym, że tworzona mapa jest czymś, co nieustannie można poprawiać. Jeśli znasz bibliotekę, która powinna znaleźć się w zestawieniu, czas zadbać, aby znalazła się na mapie.

Akcja ma trwać do 24 lipca.