Które miasto zostało Rowerową Stolicą Polski?

Które miasto zostało Rowerową Stolicą Polski?

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to temat, który już znalazł się na tym portalu. Jak zapewne wszyscy pamiętają, chodziło o przejechanie jak największej liczby kilometrów. Do tego pod uwagę brany był wyłącznie czerwiec.

Znamy wyniki

Jak się można domyślić, poznaliśmy wyniki tych fantastycznych zmagań. Jakby tego było mało, puławscy cykliści zajęli drugie miejsce. Lepsza okazała się jedynie Biała Podlaska.

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że emocji nie brakowało. Zresztą inaczej być po prostu nie mogło – w rywalizacji wzięło udział 56 miast. Warte przypomnienia jest też to, że lokalizacja nie miała znaczenia – liczyło się tylko to, dla której miejscowości jeździło się kilometry.

Nie można też zapomnieć o tym, że Puławy zgarnęły pewien puchar, ale co oczywiste, niższy rangą. Dokładnie mówiąc, chodzi o rywalizację miast do 50 tys. mieszkańców. Można wręcz powiedzieć, że w tej kategorii puławscy cykliści byli bezkonkurencyjni. W sumie wystarczy spojrzeć na wynik – 427 tys. km to rezultat, który mówi sam za siebie. Z drugiej strony do wspomnianej Białej Podlaskiej zabrakło sporo, bo wynik zwycięzców klasyfikacji generalnej to niemal 859 tys. km.

Musimy także pamiętać o tym, że udział w zmaganiach był równoznaczny z troską o własne zdrowie. Patrząc pod tym kątem, zwycięzcami są wszyscy.