Kontrola drogowa podczas długiego weekendu w powiecie puławskim: dwóch kierowców na "podwójnym gazie"

Kontrola drogowa podczas długiego weekendu w powiecie puławskim: dwóch kierowców na "podwójnym gazie"

Mając na uwadze najnowsze wydarzenia na lokalnych drogach podczas ostatniego długiego weekendu, można zauważyć niepokojące przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Dwa z nich dotyczyły jazdy pod wpływem alkoholu, jeden kierowca ignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdu, inny przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w miejscowości, a jeszcze jeden uciekł podczas kontroli. W sumie zarejestrowano 13 kolizji, ale szczęśliwie nie doszło do żadnego poważnego wypadku. To jest krótka charakterystyka sytuacji na drogach powiatu w trakcie przedłużonego weekendu.

Na przełomie maja i czerwca, podobnie jak zawsze podczas długich weekendów, które sprzyjają podróżom, lokalna policja intensyfikowała patrole w celu zwiększonego nadzoru nad przestrzeganiem przepisów drogowych przez kierowców. Dla stróżów prawa z Puław był to jeden z bardziej pracowitych okresów. Oprócz głównych obowiązków, funkcjonariusze prowadzili również operację „Prędkość” oraz wzięli udział w kampanii „Stop niszczeniu wąwozów”, która odbywała się na terenie gminy Kazimierz Dolny.

Kolejnym aspektem pracy policji było kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców. Na blisko 900 skontrolowanych osób, niestety dwóch z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu. W Nałęczowie zatrzymano 47-letniego mężczyznę jadącego skuterem, który miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Z kolei w Czesławicach zatrzymano rowerzystę z ponad 2 promilami alkoholu we krwi, który za swój czyn został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Wkrótce na wokandę trafią sprawy kolejnych dwóch kierowców – 30-latka prowadzącego samochód marki Renault mimo sądowego zakazu oraz 31-latka, który uciekł na widok patrolu drogówki. Pierwszy z nich został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Nałęczowa, drugiego udało się zatrzymać policjantom z puławskiej drogówki oraz funkcjonariuszom michowskiego posterunku – podała kom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach.