Mężczyzna uciekał przed policją trzymając w ręku nosidło z niemowlęciem

Mężczyzna uciekał przed policją trzymając w ręku nosidło z niemowlęciem

Jak wynika z doniesień, mężczyzna nie zastosował się do sygnału do zatrzymania podczas kontroli drogowej. W czasie intensywnego pościgu, stracił kontrolę nad pojazdem i wylądował w rowie. Zaskakująco, nie poddał się, lecz kontynuował ucieczkę na piechotę, trzymając przy tym nosidełko z 7-miesięczną córeczką. Sprawca posiadał wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego ostatecznie go zatrzymali.

Przeddzień (12.03) przyniósł niecodzienną sytuację dla funkcjonariuszy ruchu drogowego z komendy w Puławach. Zauważyli oni, że kierowca Opla przekroczył dozwoloną prędkość i podjęli decyzję o kontroli. Kiedy dali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna najpierw zwolnił, spojrzał na policjanta, po czym ominął go i nagle przyspieszył. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za tym nieobliczalnym kierowcą.

Po przejechaniu kilkuset metrów, kierowca stracił panowanie nad samochodem na zakręcie i wpadł do rowu. Po zatrzymaniu pojazdu, zaskakująco wysiadł z niego mężczyzna, który wydobył z auta nosidełko dla dzieci z niemowlęciem i rzucił się do ucieczki pieszo. Policjanci ruszyli w pościg za nim, jednocześnie krzycząc wyraźne polecenia do zatrzymania. Gdy dotarł do skarpy, porzucił nosidło z dzieckiem na jej krawędzi i zaczął schodzić w dół. Jeden z policjantów zatroszczył się o dziecko, a drugi kontynuował pościg, w końcu łapiąc uciekiniera u podnóża skarpy. Mężczyzna był agresywny, ignorował polecenia funkcjonariusza i próbował ponownie uciekać. Został jednak obezwładniony i przewieziony do aresztu policyjnego. Policjanci powiadomili pogotowie ratunkowe, które przejęło opiekę nad dzieckiem. Badania medyczne potwierdziły, że mała dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń i została przekazana matce.

W toku dalszych czynności, funkcjonariusze ujawnili prawdziwą przyczynę ucieczki 31-latka. Mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd i był poszukiwany przez prokuraturę. Oprócz tego, za spowodowanie kolizji drogowej oraz przekroczenie prędkości, otrzymał dwa mandaty. Dodatkowo, usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa.