Miejska Droga Krzyżowa już w najbliższy piątek

Miejska Droga Krzyżowa już w najbliższy piątek

W kościele katolickim trwa Wielki Post – co by nie mówić, jest to bardzo ważny okres. Okres, kiedy katolicy przygotowują się do świąt wielkanocnych.

Co się dzieje?

Na temat świąt wielkanocnych można powiedzieć naprawdę dużo, ale teraz skoncentrujemy się na jednym – organizowaniu wydarzeń mających pomóc w duchowym rozwoju. Świetnym przykładem pomocy jest droga krzyżowa. Warte odnotowania jest też to, że w ostatnim czasie często słyszy się o ekstremalnych drogach krzyżowych. Ekstremalnych, bo odbywających się w trudnych warunkach.

W Puławach nie ma mowy o ekstremalnych warunkach, ale jest za to miejska droga krzyżowa. Wydarzenie to odbędzie się już w piątek (8 kwietnia) o godz. 20:00.

Plan miejskiej drogi krzyżowej

Uczestnicy wyruszą spod Kościoła Garnizonowego pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej. Zakończenie marszu będzie mieć miejsce przy Kościele Miłosierdzia Bożego. Ważne jest też to, że organizatorzy zachęcają do tego, aby mieć ze sobą świece.

Można jeszcze dodać, że mamy do czynienia z wprowadzeniem do obchodów Wielkiego Tygodnia. Dla niezorientowanych – Wielki Tydzień rozpocznie się 10 kwietnia (Niedziela Palmowa).