Pomoc ukraińskim zwierzętom

Pomoc ukraińskim zwierzętom

Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna, mnóstwo ludzi zaczęło mieć jeden cel – ucieczka do Polski. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że zalała nas fala uchodźców z Ukrainy. Uchodźców, którzy potrzebują pomocy.

Pamiętajmy też o zwierzętach!

Wydaje się, że na ten moment dość dobrze radzimy sobie ze skuteczną pomocą Ukraińcom. Zresztą wystarczy zainteresować się różnorakimi doniesieniami.

Jest jednak coś, co w tym wszystkim może nieco umykać – chodzi o pomoc ukraińskim zwierzakom. Zwierzaki także potrzebują pomocy i co kluczowe, ludzie w Puławach doskonale zdają sobie z tego sprawę. Możemy mówić o inicjatywie Przyjaznej Łapy (fundacja) i Urzędu Miasta.

Puławski Urząd Miasta zdecydował się na udostępnienie przestrzeni, na której można zbierać niezbędne rzeczy dla zwierząt. Chodzi choćby o karmę, żwirek, obroże i smycze. Warto też mieć na uwadze, że dary można przywozić codziennie. Kiedy sytuacja jest poważna, nie wolno zwlekać.

Jeżeli w danym momencie nie jesteś w Puławach, pamiętaj o sile, jaką gwarantuje internet – wsparcie finansowe także się przyda. Istotne jest też regularne śledzenie profilu fundacji – takie podejście powinno zapewnić bycie na bieżąco ze wszystkim, co istotne.