Prokuratura przedstawia akt oskarżenia przeciwko ciężarnej kobiecie podejrzanej o napady na banki

Prokuratura przedstawia akt oskarżenia przeciwko ciężarnej kobiecie podejrzanej o napady na banki

36-letnia Anna A. została oskarżona przez Prokuraturę Rejonową w Puławach o dokonanie napadów na dwie placówki bankowe. Te niecodzienne zdarzenia miały miejsce w Kurowie oraz Puławach, a Anna była wtedy w zaawansowanej, bo ósmym miesiącu ciąży. Jeśli zostanie uznana za winną, grozi jej kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z napadów miał miejsce 25 października ubiegłego roku w Kurowie, natomiast drugi 10 listopada w Puławach. W obu tych incydentach napastniczką była zamaskowana kobieta, która uzbrojona w nóż, wtargnęła do banku i zażądała od pracownicy oddania gotówki. Po zdobyciu pieniędzy kobieta szybko opuszczała miejsce zdarzenia. Suma wszystkich ukradzionych przez nią pieniędzy wynosiła około 50 tysięcy złotych.

Anna A. została zatrzymana przez służby policyjne dzień po drugim napadzie, 11 listopada ubiegłego roku. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych funduszy, które pochodziły z drugiego napadu. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej działania i tłumaczyła, że zdecydowała się na nie z powodu braku pieniędzy. W momencie aresztowania była w ósmym miesiącu ciąży. Anna znajduje się obecnie w areszcie tymczasowym, czekając na proces.