Protest pracowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy SA: Kontynuacja walki o prawa i lepsze warunki pracy

Protest pracowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy SA: Kontynuacja walki o prawa i lepsze warunki pracy

Wtorkowe popołudnie stało się areną dla kolejnej manifestacji pracowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy SA. Przeciwnicy likwidacji firmy, cięć płac oraz redukcji liczby zatrudnionych oskarżają zarząd puławskiego kombinatu o blokadę możliwości wyjścia „Puław” z Grupy Azoty.

Charakterystycznym symbolem protestu stała się symboliczna taczka przygotowana przez związkowców dla prezesa Grupy Azoty ZA „Puławy” SA, Marcina Kowalczyka. W ten sposób dali wyraz swojemu niezadowoleniu z działań zarządu spółki, który według nich hamuje przepływ informacji i dokumentacji dotyczącej kondycji Zakładów do Orlenu.

Podczas demonstracji pracownicy wyraźnie podkreślili, że oczekują poprawy sytuacji swojego miejsca pracy poprzez połączenie z Orlenem. Nie byli sami – na miejscu protestu, przed siedzibą dyrekcji firmy, obecni byli również kandydaci na posłów: Michał Krawczyk i Grzegorz Nowosadzki reprezentujący KO, Sławomir Seredyn, Romana Rupiewicz z Trzeciej Drogi jak również kandydat na senatora Jan Rajchel.