Puławy i nowa skate-park

Puławy są miastem, które prężnie inwestuje w nowe formy aktywności mieszkańców. Budowa, która rozpoczęła się nie tak dawno ma na celu przebudowę i renowację skateparku przy ulicy Niemcewicza 2. Jak udało nam się ustalić, same prace mają potrwać do grudnia i pochłonąć kwotę 6,5 mln złotych. Jest jednak jeden minus – nawet przy sprzyjającej pogodzie z parku będzie można korzystać dopiero po odbiorze technicznym.

Budowa, o której mowa była już wielokrotnie zgłaszana z Budżetu Obywatelskiego. Ostatecznie udało się zebrać niezbędną dokumentację w 2016 roku i na jej mocy, miasto uzyskało stosowne zgody. To trzy lata temu miasto zgłosiło projekt nie tylko przebudowy skateparku ale również boisk, mieszczących się przy szkole podstawowej nr 6. Warto również wiedzieć, że całe przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Puławy i skatepark w nowoczesnej odsłonie

Jak podkreślają władze miasta, nowy skatepark ma wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Wiąże się to nie tylko z nowoczesnymi technologiami, ale i sposobem zagospodarowania przestrzeni w zupełnie innowacyjny sposób. Inwestycja ma wprowadzić swobodę w poruszaniu się nie tylko na rolkach, ale również hulajnogach czy rowerach. Nowa przestrzeń jest już wyczekiwana przez puławską młodzież. Nowy park ma zyskać 40 przeszkód, dostosowanych do różnego poziomu zaawansowania użytkowników. Dodatkowo pojawią się ławki, kosze na śmieci oraz toaleta publiczna. Cały teren zostanie uporządkowany łącznie z obszarami zielonymi.