Puławy: XX Dzień Papieski i seria wydarzeń

Puławy: XX Dzień Papieski i seria wydarzeń

Już po raz kolejny Puławy są miejscem, gdzie organizowane są tzw. Dni Papieskie. W tym roku, takie wydarzenie już się rozpoczęło. Składa się na nie cykl imprez, które mają zarówno dzieciom, jak i dorosłym pozwoli na wspólne uczczenie pamięci naszego papieża- Jana Pawła II.

Warto wspomnieć, że 4 października w ramach obchodów Jubileuszu 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły , które miały miejsce w maju odbył się XI Rajd Rowerowy, nazwany „Rajdem po kremówki”. Z kolei pomiędzy 8 a 16 października uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz liceów mogą uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych cyklach warsztatów dziennikarskich, prowadzonych drogą online. Oczywiście na tego rodzaju lekcje trzeba było się odpowiednio wcześniej zapisać, wysyłając maila z wyrażeniem zainteresowania.

Puławy pamiętają o Janie Pawle II

To nie koniec wydarzeń, które mają przypomnieć mieszkańcom miasta o ważnej osobistości, jaką był bez wątpienia Nasz Papież. Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 16 rozpocznie się Koncert Laureatów Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej pod nazwą „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”. Wydarzenie pozwoli na występy zdolnej młodzieży nie tylko w ramach śpiewania piosenek, ale też konkursu Recytatorskiego „Uwielbiaj duszo moja Pana”. Całe wydarzenie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych bezpłatnie. Będzie miało miejsce w Kościele Św. Rodziny.

Ciekawostką będzie również darmowy występ zespołu „Trebunie Tutki”, zatytuowany „Nuty Wielkiego Pasterza”, który odbędzie się również 18 października o godzinie 14. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wydarzenie.