Puławy: Nowe wiaty autobusowe

Puławy: Nowe wiaty autobusowe

Puławy są jednym z miast, które stawia na ekologiczność i ochronę środowiska. W ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych inwestycji, ukierunkowanych właśnie na powyższe cele. Jedną z nich jest instalacja nowych wiat autobusowych, stanowiących rozwiązania bezpieczne i przyjazne ptakom. Co sądzą o tym sami mieszkańcy? Czy są zadowoleni z takiego rozwiązania?

Na ten moment blisko 18 przystanków autobusowych z przeszklonymi wiatami, zostało wyposażonych w okleiny imitujące ptaki drapieżne. Choć może się wydawać, że pomysł ten to dość dziwna forma dekoracji, powód takich działań jest zupełnie inny. Sam pomysł jest realizowany w związku z projektem „Zapraszamy Ptaki do Puław”. Ma on na celu ochronę zwierząt latających, które wielokrotnie nie mogą odnaleźć się w ruchliwych miastach.

Puławy stawiają na dobro ptaków

Do tej pory wielokrotnie zdarzały się sytuacje, w których ptaki z dużą prędkością rozbijały się o przeszklone wiaty autobusowe. Pomysł z naklejkami imitującymi drapieżniki ma pomóc ptactwu omijać szklane pułapki, a tym samym uratować ich życie. Na ten moment skoncentrowano się na podmiejskich gminach, gdzie do tej pory zgłaszanych było najwięcej wypadków związanych z ptakami. To początek projektu, gdyż miejsc potencjalnie zagrażających zwierzętom jest więcej. Puławy postawiły jednak na logikę i rozpoczęły od lokalizacji zgłaszanych przez mieszkańców. Koszt naklejek zamontowanych już na przystankach autobusowych wynosi 2,7 tysiąca złotych. Projektem opiekuje się Zarząd Dróg Miejskich, odpowiedzialny za wszystkie przystanki w mieście Puławy.