Puławy: powstanie nowy ogród zmysłów.

Puławy: powstanie nowy ogród zmysłów.

Puławy dołączają do kolejnych miast w Polsce, gdzie powstają coraz ciekawsze połączenia rekreacji z edukacją. Taki ogród zmysłów ma już swoją siedzibę w Lublinie. Tym razem również mieszkańcy Puław będą mogli cieszyć się wspólną, niecodzienną rozrywką. Planowana inwestycja ma mieć miejsce przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników.

Puławy: ogród edukacyjno – przyrodniczy już niebawem.

Pomysł, o którym mowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Ma bowiem być formą aktywności na świeżym powietrzu, gdzie człowiek poza samymi spacerami może poznać, powąchać i dotknąć natury z bliska. Takie koncepcje, mające swoje miejsce np. w Lublinie są fantastyczną formą rodzinnej rozrywki. Rozwijają, uczą a jednocześnie wypełniają wolny czas. Dzięki prostym zabawom, każde dziecko może samodzielnie poznawać świat poprzez elementy fizyki, chemii i sensoryki. Co ważniejsze, jak podkreśla wielu psychologów pobyt w ogrodzie sensorycznym uaktywnia w mózgu chęci poznawcze, stawiając na samodzielne doświadczenia. Miejsca, o których mowa wykorzystywane są nie tylko dla ludzi zdrowych, ale również z upośledzeniem intelektualnym, zanikiem mowy czy niewidomych.

Puławy: miejsce stworzone z myślą o dzieciach

Należy przyznać, iż ogrody zmysłów uczą świata. Nie tylko tego „zdrowego” ale również pozwalają na integrację z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności. Sama koncepcja umieszczenia takiego miejsca przy szkole podstawowej nr 6 nie jest przypadkiem. To właśnie do tej placówki uczęszcza obecnie 47 dzieci niepełnosprawnych. Planowana inwestycja ma mieć blisko 2 tys. metrów kwadratowych. Będzie podzielona na kilka, tematycznych stref, które ułatwią poruszanie się po nich najmłodszym. Jak podają władze, sama budowa ruszy jeszcze w tym roku. Koszt powstania ogrodu sensorycznego zajmie z budżetu gminy 160 tys. złotych.