Puławy: aqua-aerobic za darmo

Puławy: aqua-aerobic za darmo

Coraz bardziej popularną aktywności fizycznej jest aqua-aerobic. To wysiłek, który stanowi połączenie klasycznego aerobicu, zajęć na basenie oraz gimnastyki korekcyjnej. Nie ma się czemu dziwić, iż ludzie w różnym wieku decydują się na udział w takich formach zajęć. Co ważniejsze, już niebawem mieszkańcy miasta Puławy mogą to zrobić całkowicie za darmo.

29 września ruszyły zapisy telefoniczne na bezpłatne zajęcia z auqa-aerobicu. Ćwiczenia dedykowane do wykonywania w wodzie są często zalecane osobom z różnorodnymi schorzeniami, jak i w formie rehabilitacji po ciężkich zabiegach i operacjach. Są idealną koncepcją dla wszystkich, bez względu na wiek. Nie obciążają bowiem ani stawów, ani kręgosłupa. Warto więc pomyśleć o takiej formie rekreacji, tym bardziej, iż jest ona całkowicie dobrowolna i darmowa.

Puławy i darmowe zajęcia na basenie

Propozycja, która wyszła od władz miasta, cieszy się dużą popularnością. Choć w pierwszym planie zajęcia te miały odbywać się dla większej ilości osób, szybko okazało się, że ze względu na pandemię liczba miejsc jest ograniczona. Wszystko po to, by osoby zainteresowane mogły czuć się bezpiecznie, a jednocześnie cieszyć się możliwością zabawy w wodzie. Sam pomysł dotyczy lokalizacji przy szkole podstawowej nr 10 w Puławach. To propozycja wybrana wśród mieszkańców z Budżetu Obywatelskiego. Obecnie proponowane są trzy terminy, w czego jeden w godzinach porannych i dwa wieczornych. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na numer telefonu podany na stronie Urzędu Miasta, pod którym można uzyskać szczegółowe informacje. Trudno stwierdzić, jak długo zajęcia będą miały miejsce, bowiem od soboty cała Polska staje się żółtą strefą i wchodzą nowe obostrzenia, związane z obecnością COVID-19.