Puławy: Pomimo pandemii oddawali krew

Puławy: Pomimo pandemii oddawali krew

Zapotrzebowanie na krew nie maleje. W całym kraju organizowanych jest wiele zbiórek, z których przekazana limfa ma trafić do tych najbardziej potrzebujących. Nie inaczej jest w mieście Puławy, gdzie po raz kolejny została zorganizowana zbiórka przez Honorowy Klub Krwiodawców „Dar Życia”. Po raz kolejny organizatorzy stanęli na wysokości zadania, podobnie jak mieszkańcy, którzy licznie pojawili się tego dnia w punkcie pobrań.

Osiemnasta tego rodzaju zbiórka miała miejsce w piątkowe popołudnie w siedzibie Dyrekcji Naczelnej Zakładów Azotowych Puławy S.A. Tym razem zmienił się cel, gdyż cała krew zebrana w tym dniu trafiła do Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego Antoniego Gębali w Lublinie. Pomysł zrealizowany z najwyższą troską o bezpieczeństwo mieszkańców, tym bardziej, iż informacje o zwiększonej liczbie zarażonych koronawirusem wciąż napływają z całego kraju.

Puławy: kolejna zbiórka i kolejny rekord

Należy nadmienić, iż wspomniany Klub Honorowy w tym roku organizował już trzy takie wydarzenia. Jak podkreśla z pewnością nie była o ostatnia tego rodzaju zbiórka. Do tej pory udało się wspólnie zebrać już 67 litrów krwi, która wsparła liczne oddziały na terenie Lubelskim. Jak podają organizatorzy na akcję z wyprzedzeniem zapisało się ok. 85 osób, jednak wśród nich pojawiło się kilka, które nigdzie wcześniej się nie rejestrowały. To duży sukces biorąc pod uwagę pandemiczną sytuację w kraju. Dobrze jednak przypomnieć, iż oddawanie krwi w czasach pandemii ma kluczową rolę. Jeśli jest przeprowadzone z zachowaniem zasad, nie stanowi żadnego zagrożenia.