Puławy: Zmiany w organizacji pracy WKiD

Puławy: Zmiany w organizacji pracy WKiD

W dobie pandemii funkcjonowanie urzędów staje się zmienia. Raz można umawiać się wyłącznie poprzez rozmowę telefoniczną, innym razem z kolei niemożliwa jest osobista wizyta. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która w ostatnim czasie bardzo się nasiliła. Dlatego też Puławy postanowiły wyjść naprzeciwko mieszkańcom i wydłużyć pracę Wydziału Komunikacji i Dróg.

Puławy dbają o dobro mieszkańców

Jak podają urzędnicy, już dużo wcześniej dostawali skargi i zażalenia od ludzi, którzy narzekali głównie na olbrzymie kolejki w Wydziale Komunikacji i Dróg. Warto również nadmienić, iż sytuacji nie polepszyła pandemia koronawirusa. Zwłaszcza, że w pewnym momencie z powodu zarażenia przez jednego z pracowników tego wydziału, był on całkowicie zamknięty. Dlatego też radni postanowili wydłużyć godziny pracy we wtorki i czwartki. Urząd będzie czynny do godziny 17 jednak, aby załatwić sprawę w dodatkowym czasie, będzie trzeba kontaktować się i zapisywać telefonicznie.

Co więcej takie ułatwienie może pomóc osobom, które do tej pory nie mogły załatwić niczego po wyjściu z pracy. Wydłużenie godzin wydziału nie świadczy jednak o wydłużeniu czasu pracy całego urzędu. Dlatego też pracownicy ostrzegają, iż w dodatkowych godzinach nie będzie otwarta kasa. Oznacza to, że wszelkie opłaty związane z rejestracją pojazdów muszą być dokonane wcześniej, bądź poprzez przelewy bankowe.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio kontaktując się z Urzędem Gminy.