Puławy: Biblioteka Miejska tymczasowo zamknięta

Puławy: Biblioteka Miejska tymczasowo zamknięta

Jak udało nam się dowiedzieć, w najbliższych czas Biblioteka Miejska będzie zamknięta dla wszystkich odwiedzających. Zarówno lokalizacja na Głębokiej, jak i wszystkie filie dostępne w mieście Puławy. Wszystko przez aktualizację systemu, która ma być przeprowadzona w najbliższym czasie.

Sytuacja ma mieć miejsce między 12 a 14 października. Wszystkie filie Biblioteki Miejskiej mają być nieczynne dla czytelników. Co więcej, także katalog on-line nie będą dostępne, gdyż aktualizacja systemu będzie dotyczyła w dużej mierze właśnie nich. Po przeprowadzeniu aktualizacji, placówkę pracownicy otworzą już w czwartek. Pamiętajmy jednak, że od dziś cały kraj obowiązuje żółta strefa, co może wiązać się z pewnymi trudnościami związanymi z działalnością tego typu miejsc.

Puławy: Biblioteka z projektem

Wspominając od Bibliotece Miejskiej warto nadmienić, iż bierze ona udział w projekcie „Mała książka- Wielki człowiek”. To dedykacja dla wszystkich dzieci  w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat. Ideą rozwiązania, o którym mowa jak aktywizacja najmłodszych oraz wyrobienie w nich chęci czytania książek. Pomysł cieszy się sporym zainteresowaniem. Maluszki wraz ze swoimi rodzicami mogą odebrać w Bibliotece Kartę Młodego Czytelnika oraz wyprawkę czytelniczną. Z jej pomocą, każda przeczytana i wypożyczona książka wiąże się z dostaniem specjalnej pieczątki. Dobrze wiedzieć, iż w projekcie mogą wziąć udział dzieci, które uczestniczyły w nim w poprzednich latach. Każdy nowy członek dostanie od nowa kartę czytelniczą do zbierania pieczątek. Warto skorzystać z tej inicjatywy, by dzieci od najmłodszych lat uczyły się czytać i korzystać z biblioteki.