Puławy: zbiórka krwi!

Puławy: zbiórka krwi!

Nie pierwszy raz miasto Puławy organizuje zbiórkę krwi. Takie akcje miały już miejsce w przeszłości. Tylko w tym roku budynek dyrekcji puławskich Zakładów Azotowych udostępnił miejsce na przeprowadzenie trzech takich akcji. Tym razem, w najbliższy piątek ma zrobić to po raz czwarty.

Jak został o to już wspomniane akcja zorganizowana przez Klub Honorowych Krwiodawców „Dar życia” ma miejsce po raz czwarty w tym roku. Podczas wszystkich zbiórek udało się łącznie pozyskać blisko 67 litrów krwi, niezbędnej dla ratowania zdrowia i życia chorych ludzi. Tym razem jednak zbiorka ma trafić w konkretne miejsce, którym jest Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego i. Antoniego Gębali w Lublinie. Co ważniejsze akcja jest wparta przez osoby popularne, takie jak szczypiorniści puławscy, czy piłkarze Wisły. Już w piątek w godzinach 9-13:30 wszyscy zainteresowani mogą swobodnie zgłaszać się do punktu krwiodawstwa.

Pamiętajmy jednak o zachowaniu stosownej odległości oraz maseczkach. Organizatorzy wydarzenia zapewnili wszelkie środki bezpieczeństwa, aby każdy, kto zdecyduje się pomóc innym osobom mógł w pełni komfortowo, a jednocześnie maksymalnie bezpiecznie oddać krew. Puławy po raz kolejny pokazują, iż nie są obojętne na los dzieci.