Rozpoczęcie pracy przez Grzegorza Nowosadzkiego na stanowisku zastępcy prezydenta miasta Puławy

Rozpoczęcie pracy przez Grzegorza Nowosadzkiego na stanowisku zastępcy prezydenta miasta Puławy

Grzegorz Nowosadzki, były kandydat na stanowisko prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, dzisiaj rozpoczął swoje obowiązki jako zastępca prezydenta miasta Puławy. Zrzekł się już swojego mandatu radnego i teraz skupi się na kwestiach gospodarczych w puławskim Ratuszu.

Stanowisko wiceprezydenta Puław było nieobsadzone od 10 stycznia 2023 roku, co oznacza, że przeszło półtora roku nikt nie pełnił tej roli. Beata Kozik, która była bliską współpracowniczką Pawła Maja i jednym z liderów jego politycznego komitetu, została zwolniona z obowiązku dalszego świadczenia pracy dla Ratusza. Od tamtej pory prezydent sam wykonywał swoje obowiązki, bez wsparcia zastępcy. Ta sytuacja jednak właśnie się zmieniła.

Urząd Miasta informuje, że Grzegorz Nowosadzki został oficjalnie mianowany na stanowisko zastępcy prezydenta Puław od 1 lipca. Nowosadzki jest członkiem puławskiej Platformy Obywatelskiej i kandydował na prezydenta miasta w ostatnich wyborach samorządowych z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jest absolwentem I LO im. A. J. Ks. Czartoryskiego w Puławach oraz Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zawodowo związany jest z sektorem bankowym, a w latach 2010-2018 pełnił funkcję prezesa klubu sportowego „Wisła”.

W rozmowie z nami, nowo mianowany zastępca prezydenta wyjaśnia, że choć szczegółowy zakres jego obowiązków nie został jeszcze ustalony, prawdopodobnie będzie odpowiedzialny za sprawy gospodarcze, edukację i nadzór nad spółkami komunalnymi w Urzędzie Miasta.

Grzegorz Nowosadzki podkreśla, że przed nim i jego zespołem stoi wiele wyzwań, takich jak stabilizacja budżetu, redukcja zadłużenia, remont starej hali sportowej czy opracowanie planu naprawczego dla MZK. Dodatkowo muszą zająć się Pałacem Marynki i Domkiem Greckim. Nowosadzki zdaje sobie sprawę, że te zadania nie będą łatwe do wykonania, ale jest przekonany, że dzięki współpracy uda się sprostać tym wyzwaniom.