Senior za kierownicą Toyoty zderzył się z ciężarówką Scania – niebezpieczne zdarzenie na drodze numer 12

Senior za kierownicą Toyoty zderzył się z ciężarówką Scania – niebezpieczne zdarzenie na drodze numer 12

Na drodze krajowej numer 12, pomiędzy miastami Puławy a Zwoleń, w miejscowości Leokadiowe (gm. Puławy), doszło do groźnego zdarzenia drogowego. 75-letni mężczyzna, prowadzący samochód osobowy marki Toyota, niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu, co spowodowało kolizję z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym marki Scania.

Policja ustaliła, że starszy pan kierujący Toyotą, z jeszcze nieznanych powodów, stracił kontrole nad swoim pojazdem i znalazł się na pasie przeznaczonym dla nadjeżdżającego ruchu. Niestety doprowadziło to do zderzenia czołowego z ciężarówką Scania jadącą w przeciwnym kierunku.

Kom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach, informuje o skutkach tego niebezpiecznego incydentu. Mężczyzna prowadzący Toyotę, 75-latek pochodzący z województwa łódzkiego, został przewieziony do szpitala z odniesionymi obrażeniami. Natomiast 39-letni kierowca Scania, rezydent województwa mazowieckiego, doznał licznych potłuczeń, ale nie było konieczności hospitalizacji. Oba zaangażowane w kolizję osoby były trzeźwe.