Trudności w poruszaniu się po zaśnieżonych miejskich drogach

Trudności w poruszaniu się po zaśnieżonych miejskich drogach

Intensywne opady śniegu, które miały miejsce wczoraj, stworzyły poważne problemy dla kierowców. Choć większość arterii miejskich jest nadal otwarta dla ruchu, wielu operatorów pojazdów zgłasza nieodpowiednie warunki na drodze.

Wczorajsze zjawisko pogodowe rozpoczęło się już przed południem, gdy spadły pierwsze płatki śniegu. Co prawda początkowo były one niewielkie, jednak z biegiem dnia przekształciły się w intensywne opady. Już we wczesnym popołudniu na ulicach i chodnikach Puław pojawiła się znacząca ilość śniegu, który nie ustawał, lecz wręcz narastał. Taka sytuacja pogodowa, niestety, utrudniała poruszanie się – zwłaszcza dla tych korzystających z samochodów.

Pojazdy miały trudności z ruszeniem na mokrym śniegu, często gubiąc przyczepność na zakrętach i kończąc bokiem do kierunku jazdy. Można było zaobserwować, że zła pogoda wpłynęła na ostrożność kierowców, ograniczając ich skłonność do rozwijania większych prędkości. Nieprzyjazna aura utrzymywała się przez całą noc, z intensywnym opadem śniegu.