Silna burza niosła spustoszenie w gminie Kłoczew

Silna burza niosła spustoszenie w gminie Kłoczew

Wszystko wskazuje na to, że Gminę Kłoczew 15 sierpnia nawiedziła trąba powietrzna. Silny wiatr połączony z gradobiciem najbardziej dał się we znaki mieszkańcom miejscowości Gózd. Burza połamała drzewa, a nawet pozrywała dachy w powiecie. Ucierpiały też niezabezpieczone samochody. W sumie grad przyczynił się do zniszczenia 40 drzew i 20 dachów budynków. Strażacy interweniowali w powiecie 55 razy.

Ostrzeżenia IMGW obowiązują do 17 sierpnia

Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami, które mogą przejść jeszcze przez region w poniedziałek. Niebezpieczne wyładowania atmosferyczne są rezultatem przetaczających się przez kraj fali upałów. Prawie w całym województwie obowiązuje nadal alert 2 stopnia prze upałami. Przez powiat mogą jeszcze przejść nawałnice w nocy z 16 na 17 sierpnia. Istnieje duża szansa na kolejne burze z porywami wiatru sięgającymi nawet do 90 km/h i kolejne opady gradu. Meteorolodzy zapowiadają ochłodzenie i zmianę pogody dopiero od wtorku.

Mocno ucierpiało schronisko dla zwierząt

Schronisko dla zwierząt w miejscowości Gózd ucierpiało tak samo jak cała wieś. Zniszczeniu uległy ogrodzenia, dachy, oświetlenie i  pozrywało boksy. Zwierzęta uciekły, jeszcze nie wszystkie udało się wyłapać.

Tak silnych burz nie było w powiecie od wielu lat.