Spacer z przewodnikiem – pomoc dla uchodźców

Spacer z przewodnikiem – pomoc dla uchodźców

Pomoc uchodźcom to temat na długą dyskusję. Do tego chodzi o problem, w przypadku którego można pomagać na różne sposoby.

Wsparcie dotyczące aklimatyzacji

Weźmy sobie pod uwagę wsparcie dotyczące aklimatyzacji – nie jest to pewnie najpopularniejszy temat, ale czy to ma jakieś znaczenie? Szybkie zaaklimatyzowanie się jest niezwykle istotne. Jeżeli są jakieś wątpliwości, warto przypomnieć sobie sytuacje z przeszłości – aklimatyzacja nie musi sprowadzać się do opuszczenia swojego kraju.

Co więcej, w puławskim parku mają odbywać się bezpłatne spacery. Oferta skierowana jest oczywiście do ukraińskich uchodźców. Za zainicjowanie tego pomysłu odpowiadają puławskie przewodniczki – Danuta Borzecka i Kinga Jaworska. Każdy spacer ma trwać mniej więcej półtorej godziny i co najważniejsze, podczas tego czasu Ukraińcy mają poznać najpiękniejsze zakątki i interesujące fakty. Pierwsza przechadzka już w najbliższy czwartek o 16:00. Kolejne zaplanowano na sobotę i niedzielę (godzina 11:00).

Warte podkreślenia jest też to, że nie wiemy, jak wiele spacerów się odbędzie. Wszystko zależy od tego, czy przedsięwzięcie będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem.