Święto Niepodległości na sportowo

Święto Niepodległości na sportowo

Święto Niepodległości może kojarzyć się z podniosłymi uroczystościami, ale prawda jest taka, że podniosłe uroczystości to nie wszystko. Puławy zresztą są tego świetnym przykładem – możemy mówić o Niepodległościowym Turnieju Piłki Siatkowej. Turnieju, który został rozegrany już po raz osiemnasty.

Co możemy powiedzieć o tym wydarzeniu?

Turniej odbył się w hali sportowej MOSIR przy Alei Partyzantów. W zawodach wzięli udział zawodnicy TECHFIX-u Radom, OLD Stars Nałęczów i oczywiście gospodarze – TKKF Chemik Puławy.

Frekwencja nie prezentowała się oszałamiająco, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że w poprzednich latach było inaczej. Wypada też podkreślić, że mimo zaledwie trzech drużyn mieliśmy wysoki poziom zawodów. Przechodząc już do wyników, najlepszy okazał się zespół TECHFIX-u Radom. Zaraz za klubem z Radomia znalazł się zespół OLD Stars Nałęczów, a ostatnie miejsce przypadło gospodarzom. Można powiedzieć, że siatkarze Chemika byli bardzo gościnni. Warto również wiedzieć, że nie zabrakło wyróżnień indywidualnychchodzi o najlepszego rozgrywającego, najlepszego atakującego i MVP Turnieju. Najlepszym rozgrywającym został Maciej Mazur (OLD Stars Nałęczów), najlepszym atakującym był Krzysztof Wanat (TECHFIX Radom), natomiast najlepszym zawodnikiem wybrano Dariusza Fąfarę (TECHFIX Radom).