Twardy dysk zewnętrzny – warto postawić na mobilność

Twardy dysk zewnętrzny – warto postawić na mobilność

W obecnym świecie mobilne rozwiązania mają ogrom zalet. Twardy dysk zewnętrzny możesz szybko i wygodnie podłączyć do wielu urządzeń m.in. komputerów PC, laptopów, smartfonów, a nawet Smart TV oraz konsoli do gier. Zobacz możliwości oferowane przez dysk Samsung T9.

Dysk zewnętrzny – co to i gdzie znajdzie zastosowanie?

Dysk zewnętrzny to nośnik danych, który możesz podłączyć m.in. do: komputerów, telewizorów, smartfonów, tabletów z systemem Windows®, macOS®, Android™, a nawet profesjonalnych kamer 12K*. Zastosowanie dysków jest ogromne – sprawdzą się zarówno do tworzenia domowej biblioteki multimediów, zapisywania kopii plików, zdjęć i filmów ze smartfona, jak i do pracy nad bardzo wymagającymi projektami. Bez względu na to, jak użyjesz twardy dysk zewnętrzny, Twoje dane zawsze będą pod ręką.

* Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9.

Dysk zewnętrzny a wewnętrzny

Dysk zewnętrzny możesz łatwo zabrać ze sobą i podłączać poprzez odpowiedni kabel do różnych urządzeń. Z kolei dysk wewnętrzny jest dedykowany do używania wewnątrz komputera – jego montaż zależy od typu nośnika. Jeśli szukasz mobilności dla swoich danych, to Samsung T9 może być zdecydowanie rozwiązaniem dla Ciebie.

Jest to twardy dysk zewnętrzny o wymiarach 88 x 60 x 14 mm** (są one zbliżone do wielkości karty kredytowej). Jednocześnie nośnik waży jedynie 122 gramy** – schowaj go z łatwością do kieszeni, plecaka czy torby.

Warto wiedzieć, że dyski zewnętrzne są bardziej narażone na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Model T9 został zaprojektowany przez inżynierów w taki sposób, aby jego konstrukcja była odporna nawet na skutki wstrząsów i upadków z wysokości do trzech metrów***.

** Rzeczywista waga i rozmiar produktu zależą od pojemności produktu i metody pomiaru. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

*** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach.

Czy twardy dysk zewnętrzny może być szybki?

Dyski zewnętrzne stają się coraz szybsze. Idealnym dowodem na to jest Samsung T9. Producent zastosował m.in. interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™, dzięki czemu prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu w modelu T9 sięgają do 2000 MB/s****. W praktyce możesz zapisać plik o wielkości 2GB w zaledwie jedna sekundę.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

**** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro