Widowiskowy Szturm Twierdzy Zamość – już w najbliższy weekend!

Widowiskowy Szturm Twierdzy Zamość – już w najbliższy weekend!

Najbliższy weekend w Zamościu odbędzie się pod znakiem historii. Miasto przygotowało między innymi widowiskowy, ,,Szturm Twierdzy Zamość’’. To właśnie w 1648 roku Polska odpierała atak wojsk Bogdana Chmielnickiego na jej twierdzę. Rekonstrukcja wydarzeń zostanie odtworzona w Hetmańskim Grodzie. Weekend pod znakiem historii w Zamościu rozpocznie się w dniu 20, a zakończy się 22 sierpnia.

Przez cały weekend goście imprezy będą mieli okazję oglądać obozowisko XVII – wiecznych wojsk stacjonujących.

Zamojski Amfiteatr 20 sierpnia uruchomi Jarmark Historyczny. Będzie można też obejrzeć wystawę ptaków drapieżnych. Kolejną atrakcją w tym dniu będzie ,,Bitwa Nocna”, która rozpocznie się o godzinie 21 pod Nową Bramą Lubelską.

21 sierpnia od godziny 10.00 będzie czynny Jarmark Historyczny. W Amfiteatrze zaplanowany jest o godzinie 14.00 ciąg dalszy widowiska historycznego związanego z przekazaniem okupu wojskom Chmielnickiego. Jeszcze tego samego dnia o 16.00 widzowie będą mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu, Capella All antico’’. Na koniec uczestnicy imprezy będą mogli puścić się w tany przy dawnej, dworskiej muzyce tanecznej.

Ostatniego dnia imprezy, o godzinie 10.00 na Rynku Wielkim w Zamościu będzie można wziąć udział w warsztatach tańca dworskiego. Później uczestnicy wydarzeń będą mogli zagrać w grę ,,Wojna o Ordynację’’. Na godzinę 12.30 przewidziano także pokaz żonglerki chorągwiami.