Wisła Grupa Azoty Puławy triumfuje w dwóch meczach towarzyskich

Wisła Grupa Azoty Puławy triumfuje w dwóch meczach towarzyskich

Wisła Grupa Azoty Puławy, reprezentująca drugą ligę, z powodzeniem przeprowadziła dwa mecze kontrolne na własnym terenie. Rywalami były dwie czołowe drużyny z niższej ligi i w obu przypadkach puławianie pokonali swoich przeciwników, wygrywając 2:0. Biało-niebiescy zdołali pokonać Siarkę Tarnobrzeg oraz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Mikołaj Raczyński, trener Wisły, kontynuował strategię stosowaną we wcześniejszych meczach kontrolnych i na boisko wysłał dwa różne zestawienia graczy. Przeciwko Siarce do gry przystąpił teoretycznie mocniejszy skład, zaś w 66 minucie meczu dołączył do nich Piotr Giel, napastnik pozyskany od Chojniczanki Chojnice. W drugim meczu z KSZO 1929 na boisku dominowali młodzi zawodnicy z puławskiego klubu, co nie przeszkodziło im w osiągnięciu porywającego zwycięstwa.

– Cieszy mnie wygrana nad Siarką. Początkowe 30 minut meczu było trudne, graliśmy przeciwko wiatrowi i mieliśmy kłopoty z ciśnieniem ze strony przeciwnika – przyznaje Raczyński. – Po dwóch kwadransach udało nam się jednak przejąć kontrolę nad sytuacją. Strzeliliśmy pierwszą bramkę po dobrze rozegranej akcji pressingowej, a w drugiej połowie mieliśmy sytuację pod kontrolą i mogliśmy zdobyć nawet dwa, trzy gole więcej. Dziś najważniejsze było jednak zwycięstwo, które pomogło nam odzyskać pewność siebie – dodaje trener Wisły.

Ocena meczu z ekipą z Ostrowca Świętokrzyskiego przez trenera również jest pozytywna. – Cieszy mnie także zwycięstwo nad KSZO, zwłaszcza że na boisku pojawiło się wielu graczy z naszej akademii klubowej. Mimo że przeciwnik miał lepszą grę, my byliśmy skuteczniejsi pod ich bramką i tym samym odnotowaliśmy drugie zwycięstwo tego dnia – relacjonuje trener.