Kobieta z Puław znajduje obcego mężczyznę w swoim samochodzie, który twierdził, że "pilnuje" pojazdu

Kobieta z Puław znajduje obcego mężczyznę w swoim samochodzie, który twierdził, że "pilnuje" pojazdu

Podczas codziennego spaceru z psem, pewna mieszkanka Puław (województwo lubelskie) doświadczyła niespodziewanego zdarzenia. W jej własnym samochodzie zauważyła nieznaną osobę. Okazało się, że był to mężczyzna, który w spokoju słuchał radia i palił papierosa. Zaskoczona kobieta postanowiła podejść bliżej, aby się dowiedzieć, co ten nieznajomy robi w jej pojeździe.

Wydarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, jak poinformowano w komunikacie puławskiej policji. Mężczyzna, na pytanie kobiety o to, co robi w jej samochodzie, odpowiadał łagodnie, że „pilnuje” pojazdu. Jednak jego postawa była na tyle niepokojąca, że nie zamierzał opuścić samochodu, co skłoniło właścicielkę do podjęcia dalszych działań. Podczas rozmowy z nim wyraźnie czuła zapach alkoholu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze policji przeprowadzili kontrolę tożsamości mężczyzny. Okazało się, że to 57-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Badanie alkomatem wykazało, że był on nietrzeźwy, miał dwa promile alkoholu w organizmie. Na pytania policji o cel jego obecności w samochodzie, nie potrafił udzielić racjonalnej odpowiedzi. Przeszukanie pojazdu i osoby mężczyzny pozwoliło na zrozumienie sytuacji. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.