Wybory parlamentarne: kandydaci z powiatu puławskiego w grze o mandat

Wybory parlamentarne: kandydaci z powiatu puławskiego w grze o mandat

15 października, niedziela, to dzień, w którym obywatele będą mieli okazję wykazać swój udział w procesie wyborczym dotyczącym parlamentu. Ugrupowania polityczne intensywnie pracują nad układaniem list wyborczych. Wśród kandydatów zabiegających o miejsce w Sejmie są również mieszkańcy powiatu puławskiego. Czy mogą liczyć na zdobycie mandatu?

Podczas aktualnej kadencji Sejmu, zaledwie dwóch posłów reprezentuje teren puławski. Są to Krzysztof Szulowski, pochodzący z Janowca i Jakub Kulesza z Puław. Szulowski, lekarz weterynarii i lider lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, został umieszczony na szóstej pozycji partyjnej listy w 2019 roku i zdobył poparcie nieco ponad 9,7 tys. mieszkańców okręgu numer 6. Jego pozycję na liście w najbliższych wyborach na razie trudno przewidzieć, ponieważ partia rządząca nie ujawniła jeszcze swoich list. Z informacji naszych źródeł wynika tylko tyle, że na liście PiS na pewno znajdzie się miejsce dla posła Szulowskiego. Na tej samej liście ma pojawić się także starosta puławska, Danuta Smaga z Gołębia. Wśród osób, które nie znalazły się na liście są dwaj radni powiatowi – Ilona Duda-Szalast oraz Renata Szczypa, które w ostatnich wyborach uzyskały odpowiednio niecałe 2 tys. głosów oraz 543 głosy.

W kolejnej kadencji Sejmu prawdopodobnie nie znajdziemy posła z regionu puławskiego zapowiadającego start z ramienia Konfederacji. Pierwsze trzy miejsca lubelskiej listy tego ugrupowania nie obejmują żadnego kandydata z tego obszaru. Ich były lider, Jakub Kulesza z Puław, od jakiegoś czasu nie jest już członkiem tej partii i oświadczył, że nie planuje startować w najbliższych wyborach.