27-latek oskarżony o umyślne łamanie zasad ruchu drogowego po zderzeniu z matką i jej małym dzieckiem na przejściu dla pieszych

27-latek oskarżony o umyślne łamanie zasad ruchu drogowego po zderzeniu z matką i jej małym dzieckiem na przejściu dla pieszych

W piątek, 27-letni mężczyzna stanął przed zarzutem celowego naruszenia przepisów bezpieczeństwa na drodze. To on jest winny potrącenia matki z trzyletnim maluchem na pasach dla pieszych w Puławach (województwo lubelskie). Śledczy ustalili, że młody kierowca bmw podczas czerwonego światła wtargnął na wyznaczone przejście dla pieszych. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce w środę, na ulicy Lubelskiej w Puławach. Kiedy pieszego udzielono zielonego światła do przechodzenia przez jezdnię, nagle jak grom z jasnego nieba, pojazd marki bmw śmiertelnie potrącił 22-letnią kobietę prowadzącą za rękę swoje 3-letnie dziecko. Pozostali ludzie na pasach zdążyli przeskoczyć na chodnik, uciekając przed nadjeżdżającym samochodem.

Policja z Lublina udostępniła nagranie tego straszliwego wydarzenia w internecie. Na filmie widać, jak bmw brutalnie uderza w matkę i jej małe dziecko. Ofiary zostały rzucane kilkanaście metrów daleko od miejsca kolizji.

Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, podała w piątek nowe informacje dotyczące tego tragicznego incydentu. Służby śledcze sformułowały zarzut dla 27-letniego kierowcy bmw o umyślne łamanie przepisów ruchu drogowego poprzez nieprzestrzeganie sygnalizacji świetlnej. W efekcie doprowadziło to do niezamierzonego potrącenia kobietę i jej dziecko.