XIX Mistrzostwa Polski MOW w Szóstkach Piłkarskich

XIX Mistrzostwa Polski MOW w Szóstkach Piłkarskich

W Puławach rozegrano XIX Mistrzostwa Polski MOW w Szóstkach Piłkarskich na Boiskach Trawiastych. Wydarzenie to jest przykładem tego, że w pewnych okolicznościach sport ma niebagatelne znaczenie.

Co możemy powiedzieć o zmaganiach?

Jeżeli słyszysz o tym wydarzeniu po raz pierwszy, musisz wiedzieć, że chodzi o osoby przebywające w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. W zawodach wzięła udział młodzież przebywająca w Borowiu, Kamionku Wielkim, Gostchorzy, Jaworzu, Kolonii Ossa i oczywiście Puławach.

Jak się można domyślić, podczas zmagań nie zabrakło wielkich emocji. Niemniej jednak zwyciężyć mogła tylko jedna ekipa – zwycięstwo przypadło wychowankom MOW Borowie. Trzeba również przyznać, że ekipa z Puław okazała się niezwykle gościnna – gospodarze zakończyli zmagania na ostatniej lokacie.

Warte podkreślenia jest też to, że sukcesy w sporcie mają duże znaczenie, ale kiedy rywalizują osoby z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, liczy się coś jeszcze – resocjalizacja. Sport ma ogromny wpływ, o czym zresztą mówił Grzegorz Szymanek, czyli nauczyciel z Puław. Można też powiedzieć, że za nami zawody, podczas których w pewnym sensie zwycięzcami są wszyscy.