Które miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski?

Które miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski?

Technologia daje nam wiele możliwości, czego przykładem jest rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Warte zaznaczenia jest również to, że mowa o czymś, co dotyczy dosłownie wszystkich – lokalizacja nie ma znaczenia.

W Puławach mobilizacja

Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że w Puławach mamy do czynienia ze sporą mobilizacją. Najlepszym tego dowodem fakt, że za nami całodobowy rajd drogami naszego powiatu. Najwytrwalsi mieli do pokonania 295 kilometrów w 24 godziny. Warte odnotowania jest też to, że osoby zainteresowane akcją nie musiały decydować się na przejechanie całej trasy. Krótko mówiąc, rajd podzielono na 5 etapów.

Dobrze też pamiętać o tym, że tytuł Rowerowej Stolicą Polski jest ważny, ale nie najważniejszy. Najważniejsze jest to, żeby na stałe zmienić niekorzystne przyzwyczajenia. Wypada też podkreślić, że walka o przejechane kilometry (jeśli tak można powiedzieć) potrwa do końca czerwca. Czasu zostało więc jeszcze sporo, ale już widać, że rywalizacja będzie zacięta – nie tylko w Puławach marzy się o tytule.