Puchar Polski trafił do Czarnych Sosnowiec

Puchar Polski trafił do Czarnych Sosnowiec

Piłkarki Czarnych Sosnowiec zdobyły Puchar Polski! W finale rozegranym na stadionie w Puławach zespół ten pokonał Śląsk Wrocław aż 4:0.

Zwycięstwo faworytek

Przed spotkaniem można było się spodziewać tego, że finał będzie przebiegać pod dyktando ekipy z Sosnowca. Piłkarki Czarnych zaliczają się w końcu do najlepszych w kraju. Z drugiej strony nie można jednak zapomnieć o tym, że w sporcie może zdarzyć się wiele. Zwłaszcza że chodzi o jeden mecz. Ponadto dla Śląska sam awans był sporym sukcesem. Zresztą wystarczy przypomnieć sobie półfinały – piłkarki Śląska uporały się z zespołem UKS SMS Łódź, czyli drużyną, która w tym roku zdobyła mistrzostwo kraju.

Przechodząc do samego spotkania, po pierwszej części gry można było mieć nadzieję na wyrównane starcie – wynik 1:0 niczego nie przesądzał. W drugiej części emocji jednak zabrakło – zawodniczki z Sosnowca były zdecydowanie lepsze i dołożyły do swojego dorobku aż 3 trafienia.

Trzeba też przyznać, że Puławy po raz pierwszy odpowiadały za organizację meczu mającego tak wysoką stawkę. Kto wie, może za jakiś czas miasto znów będzie gospodarzem istotnego pojedynku?

Podczas dekoracji zwyciężczyń mogliśmy zobaczyć przedstawicieli puławskich władz samorządowych.