Zaskakująca liczba uczestników w Mikołajkowym Podnoszeniu Ciężarów w "Kuźni Formy"

Zaskakująca liczba uczestników w Mikołajkowym Podnoszeniu Ciężarów w "Kuźni Formy"

Organizatorzy byli zaskoczeni niespodziewanie dużą liczbą uczestników. Coroczne Mikołajkowe Podnoszenie Ciężarów, które odbywa się w siłowni o nazwie „Kuźnia Formy”, po raz kolejny przyciągnęło tłumy.

Ponad 100 sportowców podjęło wyzwanie i wzięło udział w rywalizacji. Uczestnicy, podzielony na różne kategorie wiekowe i płci, musieli wykazać się niezwykłą siłą, aby unieść sztangę obciążoną dodatkowymi kilogramami. Przygotowania do zawodów wymagały od nich wielu dni, a nawet tygodni ciężkiej pracy. Zasady mistrzostw były proste: zwycięzcą w każdej kategorii stawała się osoba, która podniosła największą ilość kilogramów. Nagrody czekały na trzy najlepsze osoby, natomiast pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy.

– W poprzednim roku mieliśmy 85 zawodników. Tym razem na starcie stanęło 102 sportowców. W trakcie zawodów padło kilka rekordów, co świadczy o bardzo wysokim poziomie rywalizacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów i mamy nadzieję, że za rok zgłosi się jeszcze więcej chętnych – relacjonował dla „Wspólnoty” Łukasz Kuzioła, reprezentant Sportowych Puław.