Bezpieczny finał groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Góry

Bezpieczny finał groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Góry

W minionym dniu, w małej miejscowości Góry doszło do niecodziennej sytuacji na drodze, która mogła zakończyć się tragicznie. Samochód typu ciężarowego uległ wywrotce, jednak pomimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zdarzenie miało miejsce wczorajszego dnia, około godziny 13:00, na terenie niewielkiej miejscowości Góry leżącej w powiecie puławskim. Ze zgłoszenia do służb ratunkowych wynikało, iż między Nałęczowem a Markuszowem doszło do wywrócenia się samochodu ciężarowego. Kierowca pojazdu był uwięziony we wraku samochodu. Do akcji natychmiast skierowano jednostki policji z pobliskiego komisariatu w Kurowie oraz funkcjonariuszy odpowiedzialnych za ruch drogowy i straż pożarną.

Jak podaje Ewa Rejn-Kozak, komisarz z puławskiego posterunku: „Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ujrzeli przewrócony na bok dźwig. Pomimo spektakularnego wyglądu wypadku, kierowca – 53-letni mieszkaniec Warszawy, wyszedł z niego cało. Od razu udzielono mu pierwszej pomocy. Z jego zeznań wynika, że przewrócenie pojazdu było wynikiem próby uniknięcia kolizji z inną ciężarówką, co spowodowało zjechanie na pobocze i utratę przyczepności przez pojazd.”

W trakcie usuwania skutków wypadku, droga była przejściowo zablokowana – dokonywano wypompowywania paliwa ze zbiorników pojazdu. Funkcjonariusze policji zabezpieczali obszar zdarzenia i kierowali ruchem drogowym na objazdy. Po ostatecznym uprzątnięciu wraku ciężarówki, normalny ruch drogowy został przywrócony.