49-latek z gminy Wojciechów zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i nadmierną prędkość

49-latek z gminy Wojciechów zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i nadmierną prędkość

Niedawno, 49-letni mężczyzna z gminy Wojciechów został wplątany w incydent na drodze, kiedy zdecydował się prowadzić swój samochód będąc pod wpływem prawie dwóch promili alkoholu. Został on zatrzymany przez policję na drodze wojewódzkiej numer 826 prowadzącej z Nałęczowa do Markuszowa. Teraz czeka go spotkanie przed sądem, gdzie będzie musiał odpowiadać za swoje działania.

Podczas patroli drogowej w miejscowości Góry, należącej do gminy Markuszów, patrol drogówki zauważył BMW jadące z dużą prędkością. Urządzenia pomiarowe wykazały, że kierowca pędził z szybkością 147 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wynosiło jedynie 50 km/h.

Policja natychmiast zareagowała i zatrzymała tego nieodpowiedzialnego kierowcę. Za kierownicą znajdował się wspomniany 49-latek z gminy Wojciechów. Od mężczyzny bijał zapach alkoholu, a także miał trudności z wyrażaniem swoich myśli. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia oficerów – urządzenie wykazało, że miał on w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu.

W wyniku tej interwencji, kierowca został ukarany grzywną w wysokości 2500 złotych za wykroczenie drogowe oraz otrzymał 15 punktów karnych. Dodatkowo, za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, musi teraz odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, surowa grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres co najmniej 3 lat – poinformowała komisarz Ewa Rejn-Kozak, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Puławach.