Akcja charytatywna – pół tysiąca paczek dla Polaków na terenach wschodnich

Akcja charytatywna – pół tysiąca paczek dla Polaków na terenach wschodnich

Inicjatywa puławskiego Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości przyczyniła się do zebrania i wysłania 500 paczek pełnych produktów spożywczych o długim terminie przydatności, środków czystości oraz literatury dla dorosłych i dla dzieci. Odbiorcami będą Polacy mieszkający w Kamieńcu Podolskim i Latyczowie. W paczki trafiły także kartki z życzeniami, opłatki oraz laurki – wszystko po to, aby ułatwić przygotowania do świąt.

Akcja „Polacy – Rodakom”, zorganizowana przez wspomniane stowarzyszenie, skierowana jest do rodaków żyjących za wschodnią granicą. W jej ramach instytucje, miejsca pracy oraz szkoły z różnych powiatów (w tym puławskiego, opolskiego, ryckiego) zbierają artykuły higieniczne, środki czystości oraz żywność o długim terminie przydatności. Zebrane dary są następnie sortowane przez wolontariuszy i skierowane do siedziby Stowarzyszenia.

Dzięki zaangażowaniu i ofiarności wielu ludzi mogło powstać aż 500 paczek. Ten altruistyczny gest pomoże naszym rodakom na wschodzie w przygotowaniach do świąt. W każdej z paczek, oprócz wspomnianych produktów, znajdą się opłatki, kartki z życzeniami i laurki.