Zostali aresztowani po oszustwie na 88-letniej kobiecie: wcielili się w rolę adwokatów jej wnuka

Zostali aresztowani po oszustwie na 88-letniej kobiecie: wcielili się w rolę adwokatów jej wnuka

2 mieszkańców stolicy kraju, Warszawy, znalazło się za kratkami, gdyż stanowią podejrzanych o zrealizowanie przestępstwa oszustwa skierowanego przeciwko seniorce, która ma 88 lat i pochodzi z Puław. Mężczyźni zostali zatrzymani w czasie bezpośredniego pościgu, jaki przeprowadzili funkcjonariusze policji ze stacji w Kurowie. Oszuści mieli należący do nich łup ze zbrodni, oraz tablice rejestracyjne na swoim samochodzie, które okazały się być kradzione. Subiekty – 23 i 29-latek – wprowadzili starszą panią w błąd twierdząc, że jej wnuk uległ wypadkowi i aby mu pomóc musi oddać „adwokatowi” całą gotówkę, którą posiada przy sobie w domu.

W dniu 18 marca, przypadającym na poniedziałek, dyżurny puławskiej komendy zaczął otrzymywać zgłoszenia od mieszkańców powiatu o oszustach kontaktujących się telefonicznie, udając członków rodziny ofiary sprawiającej wypadek i manipulujących, że babcia lub dziadek są zobowiązani do uregulowania płatności „adwokatowi”, by ich wnuk lub wnuczka mogli uniknąć kary pozbawienia wolności w więzieniu.

Ludność Puław, która wielokrotnie otrzymywała informacje ostrzegające przed tego rodzaju działaniami oszustów, zaczęła raportować takie incydenty na numer alarmowy 112. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, tradycyjnych, również samorządów i mieszkańców, ostrzeżenia o oszustach dotarły do tysięcy osób zamieszkujących nasz powiat.