Azoty Puławy wygrywają w ćwierćfinale Pucharu Polski z Gwardią Opole

Azoty Puławy wygrywają w ćwierćfinale Pucharu Polski z Gwardią Opole

Piłkarze ręczni Azoty Puławy pomyślnie zakończyli rywalizację w ćwierćfinale Pucharu Polski z Gwardią Opole. Do rozstrzygnięcia potrzebne były jednak rzuty karne. Odniesione zwycięstwo pozwoliło jednak dostać się do półfinału Pucharu Polski, a tam na ekipę z Puław czeka już Orlen Wisła Płock, a więc zeszłoroczny zwycięzca Pucharu Polski.

Zwycięstwo Azoty Puławy w ćwierćfinale i awans do półfinału

Od samego początku wiadomo było, że mecz pomiędzy obiema drużynami będzie dość zacięty. W końcu poprzednie dwa spotkania w lidze zakończyły się zwycięstwem Gwardii Opole, ale w jednym z nich decydowała jedna bramka, z kolei w drugim meczu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

I podobnie było w ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli piłkarze ręczni z Puław 13:10. Jednak w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 26:26. To oznaczało, że potrzebne będą rzuty karne. W nich lepsi okazali się Puławianie, którzy wygrali 5:3. Teraz w półfinale na piłkarzy ręcznych Azoty Puławy czekają już piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock.