Emocje aż po granice możliwości: Chrobry pokonuje Azoty w ostatnich chwilach meczu

Emocje aż po granice możliwości: Chrobry pokonuje Azoty w ostatnich chwilach meczu

Mecz, który skonfrontował dwa polskie zespoły biorące udział w rywalizacjach europejskich pucharów, dostarczył widzom niezapomnianych emocji do ostatnich sekund. Wynik spotkania zadecydował o zwycięstwie KGHM Chrobry Głogów nad puławskimi Azotami, kończąc mecz wynikiem 28:27. Kulminacyjnym punktem spotkania było oficjalne pożegnanie Michała Jureckiego.

Pojedynek 10. serii Orlen Superligi okazał się być pełen niespodzianek. Ten wieczór został wybrany na symboliczne pożegnanie kapitana Azotów, Michała Jureckiego, który postanowił zakończyć swoją profesjonalną karierę piłkarską. W efekcie tego, jedynym członkiem „Orłów Wenty”, zdobywców srebrnego medalu Mistrzostw Świata w roku 2007, który nadal kontynuuje karierę jest Mateusz Jachlewski z Energi Wybrzeża Gdańsk.

Oba zespoły prezentowały w tym sezonie porównywalny poziom umiejętności, ale mecz odbywał się na terenie Azotów, dając miejscowym kibicom nadzieję na zdobycie pełnej puli punktów. Jak się okazało, Azoty rozpoczęły rywalizację z impetem, jednak szybki ciąg czterech bramek zdobytych przez zawodników Chrobrego przeważył szalę zwycięstwa. Gdy w 7. minucie Rafał Jamioł skierował piłkę do bramki, goście objęli prowadzenie 4:3.