Głosuj na Puławy – Pod biało- czerwoną flagą

Głosuj na Puławy – Pod biało- czerwoną flagą

Ciekawy projekt pojawił się w zeszłym miesiącu z inicjatywy Rządu Rzeczpospolitej Polskiej. Mowa tu o tzw. „Pod biało-czerwoną”, który zakłada, iż każda gmina przystępująca do projektu otrzyma środki finansowe na zakup flagi i masztu. Wszystko jednak jest w rękach mieszkańców. Także miasta Puławy.

Puławy głosują, ale…

O ile pomysł wydaje się fajną koncepcją, o tyle zakwalifikowania się do niego potrzebne jest internetowe zgłoszenie się odpowiedniej ilości mieszkańców. Koncepcja online ma stanowić formę połączenia tradycji i nowoczesności, a przy okazji stać się bezpieczną formą dla wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby wesprzeć miasto, a boją się pandemii koronawirusa.

Jak podkreślają władze, sam projekt ma stanowić pewnego rodzaju hołd dla osób poległych w walce o Polskę, a jednocześnie być inicjatywą, która połączy podzielonych Polaków. Bezpośredni patronat nad tym wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Aby maszt z flagą znalazł się także w centrum Puław potrzebne jest poparcie 500 osób. Wystarczy więc wejść na specjalną stronę internetową, a następnie wypełnić krótki formularz osobowy.

Jak powiedziała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów dla gmin, gdzie ilość oddających głos mieszkańców będzie procentowo największa względem liczby wszystkich zamieszkujących gminę, przewidziano obecność samego Mateusza Morawieckiego na oficjalnym odsłonięciu masztu. Jeśli więc i Państwo chcieliby, aby w Puławach pojawił się maszt z flagą biało-czerwoną, zapraszamy do głosowania.