Puławy – Wycieczka ornitologiczna dla chętnych

Puławy – Wycieczka ornitologiczna dla chętnych

Kolejna odsłona miłośników przyrody, dla których jesień jest okresem szczególnym. To właśnie wtedy następuje migracja ptaków z całej Europy do Azji. Jest to więc doskonały czas na ich obserwację oraz poznawanie nowych gatunków i zwyczajów. Wycieczka ornitologiczna, o której mowa ma odbyć się w najbliższą niedzielę o godzinie 10.

Wycieczka, o której mowa jest organizowana w ramach akcji Europejskie Dni Ptaków. Jej patronatem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Podstawowym celem spotkania wszystkich zainteresowanych (nie tylko ornitologów) jest obserwacja ptactwa oraz jego liczenie i rozpoznawanie być może nowych gatunków. Warto nadmienić, iż wydarzenie jest bezpłatna a taka forma aktywności fizycznej wspaniale zachęca dzieci do poznawania świata.

Puławy: co zabrać na wycieczkę?

Zbiórka planowana jest na godzinę 10 w portierni Pałacu Czartoryskich. Następnie wszyscy zainteresowani mają udać się wzdłuż trasy: park Czartoryskich, Łacha Wiślana, ogródki działkowe aż do Wisły, a następnie wałem wiślanym do mostu Mościckiego i spowrotem do Parku Czartoryskich. Jak zapowiada organizator, wycieczka może zająć do 4 godzin. Dobrze również zabrać ze sobą w miarę możliwości odpowiedni sprzęt. Mowa tu przede wszystkim o lornetkach, aparatach fotograficznych czy atlasu ptaków. Ze względu na aurę, która w tym okresie może być różna, dobrze jest ubrać się na tzw. „cebulkę” oraz przygotować się na możliwość opadów.