Jak zachęcić dzieci do lektury?

Jak zachęcić dzieci do lektury?

Nie ulega wątpliwości, że spora część dzieci nie przepada za czytaniem. To oczywiście nic dobrego i dobrze byłoby to zmienić. W ten sposób dochodzimy do najważniejszego – jak zachęcić dzieci do lektury?

Warsztaty tworzenia komiksów

Jednym z rozwiązań jest zdecydowanie się na komiksy. Nikt nie mówi, że to gwarancja sukcesu, ale z każdym komiksem wiąże się jakaś historia. Pamiętajmy też o tym, że komiks można określić połączeniem niewielkiej ilości słów i barwnych rysunków. Takie połączenie sprawia, że trafienie do wyobraźni dzieci jest jak najbardziej możliwe.

Ponadto już niedługo czekają nas warsztaty tworzenia komiksówwarsztaty te skierowane są wyłącznie do dzieci i to nie wszystkich (8-13 lat). Jeżeli zastanawiasz się nad szczegółami, nie pozostaje nic innego jak zjawić się na spotkaniu, które odbędzie się 5 listopada o godz. 17:00. Miejsce to siedziba Biblioteki Miejskiej przy ul. Głębockiej. Warto może jeszcze dodać, że wszyscy uczestnicy będą mogli stać się twórcami – uczestnicy mają stworzyć własny komiks.

Ważne jest też to, że udział w warsztatach musi poprzedzić kontakt telefoniczny z puławską biblioteką miejską. Liczba miejsc ograniczona!