Rewitalizacja atrakcji w Janowie Lubelskim

Rewitalizacja atrakcji w Janowie Lubelskim

Janów Lubelski przyciąga przez cały rok turystów z całego kraju. Nad zalewem Janowskim w okresie letnim można zażywać kąpieli w czystej wodzie i opalać się na piaszczystych po wydmowych plażach. Otoczenie lasów i park tematyczny Zoom Natury to miejsca, które jak magnes przyciągają miłośników przyrody. Obecnie trwa rewitalizacja parku, centrum miasta i okolic.

Jakie są największe atrakcje w Janowie Lubelskim?

Przede wszystkim Janów Lubelski słynie nie tylko z pięknego zalewu, ale także z otoczenia lasów i parku tematycznego. To tutaj można znaleźć najstarszy na świecie pomnik Tadeusza Kościuszki, stadninę koni, a także Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej Łaskawej. Warto także wybrać się na Porytowe Wzgórze, gdzie toczyła się bitwa partyzancka z Niemcami w czasie drugiej wojny światowej.

Aktywny i rodzinny wypoczynek w Zoomie Natury

Park rekreacji w Janowie Lubelskim zajmuje obszar 10 hektarów. Godne uwagi miejsce zajmuje z długą linią brzegową, piaszczysta plaża. W jej otoczeniu znajdują się liczne fontanny, ławeczki, siłownia zewnętrzna, park linowy i kreatywny. W Zoomie Natury nie brakuje także laboratoriów edukacyjnych z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.  Przede wszystkim nie zabraknie w nich zabaw multimedialnych, ruchowych i sensorycznych. Dzieci będą mogły posłuchać odgłosów leśnych zwierząt i poczuć zapach lasu. Nieco starsi miłośnicy przyrody dowiedzą się jak zachodzi zjawisko fotosyntezy i zrozumieją, jakie procesy rządzą w elektrowni wodnej.

Rewitalizacja ulic i rynku

W samym sercu Janowa Lubelskiego trwa modernizacja nawierzchni rynku. Przede wszystkim zamontowano nowe ławki, odrestaurowano także fontannę Zdrój Rzemiosł. Rozebrano część starych budynków, a także odnowiono budynek informacji turystycznej. Upiększono rynek różnorodnymi krzewami, bylinami i kwietnikami. Przebudowano także chodniki i ścieżki rowerowe niedaleko dworca autobusowego.

W trakcie modernizacji jest także dworzec autobusowy.